oeminel@proture.net
Tel : 0533 854 09 59
Akdeniz Sok. No:1 D:2 Gönyeli Lefkoşa-Kıbrıs

Hakkımızda

PROTURE

Mimarlık ve mühendislik faaliyetlerini, mimar Pervin Abohorlu DOĞRAMACI, mimar Kazım DOĞRAMACI ve elektrik mühendisi Osman EMİNEL yönetiminde sürdüren ofis 2005 yılında kuruldu. Bu zamana kadar ürettiğimiz yapı ve projeler gerek konu gerekse ölçeklerindeki çeşitlilik aynı zamanda sezgi, bilgi ve görgünün birlikte şekillendirdiği bir tasarım anlayışını sergiliyor. Etkinlik alanımız mimari tasarım, elektrik proje tasarımı ve danışmanlık hizmetleri gibi geniş bir yelpazeye yayılıyor. Geçmişte adanın ilk ve tek profesyonel maket yapan atölyesi olarak da hizmet verdi. Ayrıca uluslar arası konsorsyumlar da yapan ofis bir çok otel ve üniversite tasarımı yapmıştır.

Her yeni tasarım, konumuna özgü teknolojik olanakları, malzemeyi, renk ve iklimi temel alıyor, geçici ve modacı yaklaşımları en baştan reddediyoruz. Bunun yerine varlık, doğa ve insanı merkez alan bir felsefeyi benimsiyoruz. Kullanıcıların gereksinimleri konusundaki duyarlığı daima ön planda tutuyoruz.Tasarım sürecinde ekonomik çözümler sunmanın bir ön koşul olduğuna inanıyoruz. Bunun başlıca nedeni, malzeme ve kaynakların sürekli azaldığı bir dünyada teknoloji ve biçim gösterisini baştacı eden anlayışların artık kabul edilemez oluşudur.
Genel tasarım anlayışımız, ekibimizin katkılarıyla zenginleşmekte. Proture konusuna hakim, mimari tasarımı destekleyen mühendislik grupları ile işbirliği yapmaktadır.

Osman EMİNEL

1974 yılında Lefkoşada doğdu. 1998 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bir süre özel sektörde çalışmanın sonrasında 2000 yılında kendi ofisini açtı 2005 yılında ise mimar Kazım DOĞRAMACI ile ortak Proture Mimarlık Mühendislik Bürosunu kurdu. İlerleyen yıllarda mimar Pervin Abohorlu DOĞRAMACI’nın da katılımı ile üç ortaklı olmuştur.
Elektrik Mühendisleri Odası yönetim kurulunda çeşitli görevler sonrasında bir dönem de oda başkanlığı yaptı. Üç yılın üzerinde bir süre KKTC Elektrik Kurumu yönetim kurulunda odayı temsilen görev yaptı. Yine oda temsilcisi olarak dört yılın üzerinde bir süre Yenilenebilir Enerji Kaynakları Kurulunda görev yaptı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Hakkımızda